PRK

Predné kosiace rameno PRK je určené na kosenie trávy, buriny, krovia a inej vegetácie počas čistenia krajníc cestných komunikácií. Používa sa ako predne montovaná rýchlo-vymeniteľná nadstavba pre UNIMOGy a traktory s predným PTO.

V prístroji sú namontované dva hydraulické systémy, ktoré pracujú nezávisle od seba. Prvý z nich - systém pohonu samotného  hydraulického ramena ovládaný pomocou proporčných elektrohydraulických ovládacích ventilov, hydraulických valcov a iných prvkov umožňuje rýchlu a ľahkú manipuláciu. Systém je pripojený na pracovnú hydraulickú sústavu podvozku, ktorá musí umožniť dostatočný tlak a prietok hydraulického oleja (180 bar, 30 l/min). Proporčné elektrohydraulické ovládanie SPC Sauer Danfoss umožňuje tichšiu prevádzku hydraulického ramena, bez prudkých pohybov, čím sa výrazne predlžuje životnosť zariadenia a hydraulických piestov. Samotné hydraulické ramená a pracovný nástroj (kosiaca hlava) riadi ergonomicky tvarovaná riadiaca páka (joystick) umiestnená v kabíne podvozku.

Hydraulický systém pohonu pracovnej hlavy funguje na princípe otvoreného okruhu. Pohonný agregát, hydraulické piestové čerpadlo, ktoré je poháňané pomocou výstupného hriadeľa podvozku, poháňa hydromotor pracovnej hlavy. Ako alternatívny pohon hydromotoru pracovnej hlavy sa môže  používať aj výkonová hydraulická sústava podvozku (okruh III. a IV.) UNIMOG U300, U400 alebo U500. Požiadavku alternatívneho pohonu je ale nutné uviesť pri objednávke ramena.

Rameno je štandardne vybavené hydraulickým systémom pohonu pracovnej hlavy a pracovnou kosacou hlavou s ľahkými nožmi na kosenie trávy a vegetácie s priemerom do 1,5 cm.

 

Základné parametre

PRK 6000

Rozmery

Dosah [mm]

6000

Pracovný záber (mm)

1000

 1300 / 1500

Váha s RKR 1300T [kg]

cca 1000