Na slovensku sa začne predávať nový Mercedes-Benz triedy V.

V júny sa začne na Slovensku predávať nový Mercedes-Benz triedy V. Ponúka až osem miest na sedenie a svojimi nekonečnými konfiguráciami uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov.
Ako prvý príde v dlhej verzii 5 140 mm, s rázvorom 3 200 mm a predĺženým previsom. Ďalej pribudne i kompaktnejší (4 895 mm) a extra dlhý (5 370 mm) variant. Novinka vyniká vo svojej kategórii veľkou ponukou priestoru, atraktívnym dizajnom, komfortom, vysokou bezpečnosťou. O bezpečnosť jazdy sa stará až jedenásť jazdných systémov. Rovnako ako množstvom inovácií (prvýkrát v segmente komplet LED osvetlenie, štyri jazdné programy, podvozok AGILITY CONTROL CONTROL so selektívnym prispôsobovaním tlmiaceho systému na stav vozovky, štvorcestné bedrové opierky, aktívna ventilácia sedadla s reverzibilnými ventilátormi pre rovnomernú relatívnu vlhkosť vzduchu na kontaktných plochách kožených sedadiel, klimatizácia zohľadňuje z ktorej strany vozidlo ohrieva slnko, či samostatne otvárateľné sklo na dverách batožinového priestoru). Nová Trieda V spĺňa požiadavky najnáročnejších zákazníkov. Je atraktívna pre rodiny, ale aj pre ostatných čo vyžadujú variabilný a priestranný interiér, či už hľadajú vozidlo pre športové aktivity a voľný čas alebo ideálny luxusný prostriedok hotelovej a VIP prepravy.
Veľkopriestorová Trieda V využíva dvojstupňovo preplňovaný štvorvalcový turbodiesel 2,1 litra. Motor má tri výkonové varianty: V 200 CDI 100 kW/136 k, 330 Nm, spotreba 5,8 l/100 km; V 220 CDI 120 kW/163 k, 380 Nm, spotreba 5,7 l/100 km; a najvýkonnejší V 250 BlueTEC 140 kW/190 k/440 Nm so spotrebou 6,0 l/100 km. Sériovo sa dodáva pre V 200 CDI a V 220 CDI 6-stupňová manuálna prevodovka. Automatická prevodovka 7G TRONIC PLUS s voliacou pákou DIRECT SELECT a radiacimi páčkami na volante sa štandardne dodáva pre V 250 BlueTEC alebo ako výbava na želanie pre V 200 CDI a V 220 CDI. O bezpečnosť sa stará jedenásť asistenčných systémov založených na moderných radarových, kamerových a ltrazvukových snímačoch, ktoré boli zavedené v triedach E a S. V sérii obsahuje Trieda V asistent jazdy pri bočnom vetre a asistent sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST. Na želanie je k dispozícii aktívny parkovací asistent, 360-stupňová kamera, tempomat s reguláciou odstupu DISTRONIC PLUS v kombinácii so systémom COLLISION PREVENTION ASSIST, asistent sledovania dopravných značiek s funkciou varovania pri jazde v protismere, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent sledovania mŕtveho uhla, systém LED Intelligent Light System a adaptívny asistent diaľkového svetla. Väčšina spomenutých asistenčných systémov je v tejto kategórii vozidiel dostupná po prvýkrát. Pre ešte vyššiu bezpečnosť je na želanie dodávaný PRE-SAFE®. Toto všetko Vám Mercedes-Benz ponúka za cenu už od 37 176 € s DPH vrátane poistenia na 3 roky (havarijné a povinné zmluvné poistenie) a samozrejme aj servis na 6 rokov alebo 160 000 km.
Trieda V disponuje dvomi druhmi výbavy, jedným exteriérovým športovým a jedným interiérovým dizajnovým balíkom. Ako každé nové osobné vozidlo Mercedes, aj Trieda V začína limitovaným vydaním Edition 1 s motorom o výkone 140 kW/190 k a automatickou prevodovkou 7G-TRONIC PLUS, športovým podvozkom alebo voliteľným podvozkom AGILITY CONTROL so systémom selektívneho tlmenia, 19-palcové disky z ľahkých zliatin a ďalšou výbavou.
Zdroj: MBSK